Setkání 60+
V pátek 17.4.2026 uspořádala obec Dolní Lukavice akci pro seniory. Konala se v kulturním domě ve Snopoušovech.
Už se mnoho let zúčastňuji akcí pro seniory, které pořádá Obec DL. Ani tento rok na nás kulturní komise obce nezapomněla. Akce se konala v pátek 17.4. 2026. Odvezli nás do Snopoušov pohodlnným autobusem a zábava mohla začít. Jen co jsme dosedli ke stolu, dostali jsme dekoraci - kytičku - na klopu, které vyráběla v ZŠ paní Šíchová. Následovalo zahájení večera panem starostou Ing.R.Horou a paní Horová nás seznámila s programem. Ta nás pak celým večerem provázela a seznámila nás vždy s jednotlivými účinkujícím. Se zájmem všichni sledovali působivé předtančení tanečního studia KMTapdance z Plzně. Děvčata stepovala na skladbu Winter. Odměnili jsme je velkým potleskem. Na step navázal folkorní soubor Šumava, který přijel z Klatov. Asi 15 žen a mužů v krásných krojích zatancovali na lidové melodie. Mnozí z nás si s nimi i zazpívali a povzbuzovali je potleskem.
Ve 20h začala hrát Plzeňská veselka, velké hudební těleso a Evička Horová nám začala servírovat občerstvení. Mnohokrát si zatancovali manželé Bělonožovi. Tuto kapelu jsme uvítali, protože jsme si s nimi mohli zazpívat a příjemně se bavili. Všem se večer a bohatý program líbil, občerstvení nám také chutnalo a koláčky ke kávě byly opravdu exkluzivní. Ve 23h nás autobus odvezl domů. Za náš stůl opravdu mohu říci, že se akce povedla a budeme se těšit zase za rok!
Datum poslední aktualizace: 27. 5. 2026 12:40


