Obec Dolní Lukavice
obecDolní Lukavice

Výzva občanům k zastavení spalování nebezpečných látek

Každý je povinen omezovat a předcházet znečišťování ovzduší a snižovat množství jím vypouštěných znečišťujících látek

§3 zák .86/2002 Sb.: Povinnosti právnických a fyzických osob
(1) Každý je povinen omezovat a předcházet znečišťování ovzduší a snižovat množství jím vypouštěných znečišťujících látek stanovených podle tohoto zákona a prováděcích právních předpisů.
Tak jako v celé České republice, i v naší obci je z hlediska životního prostředí nejpalčivějším problémem čistota ovzduší. Jednotliví občané, ale i organizace obtěžují pravidelně své okolí spalováním nebezpečných látek a spoléhají přitom na netečnost druhých, bezmocnost úřadů a někdy i na anonymitu. Oč méně je spalování těchto látek v některých případech vidět, o to víc zapáchají a jsou nebezpečné pro zdraví nás všech. Některé látky zase kromě nebezpečí na zdraví nás ještě obtěžují ohromným kouřem. Stačí se na naše obce podívat z nedalekých kopců, obzvláště v současné době častých inverzí.
Vyzývám Vás proto v souladu se zákonem č. 86/2002 Sb. O ochraně ovzduší k topení pouze takovými palivy, která jsou ke spalování určena! Spalování odpadu je zakázáno zákonem o odpadech. Nejúčinněji se těmto negativním jevům budeme všichni bránit tak, že na ně přímo upozorníme jejich původce.

 Vítězslav Opálko, starosta

Datum vložení: 3. 12. 2006 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 12. 2006 0:00
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Odkazy na kraj

logo


Procházka za lukavickými světci

 

Interaktivní mapa

Odkaz na interaktivní mapu

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 2. 2021

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 3 až -1°C.