Obec Dolní Lukavice
obecDolní Lukavice

Eva Klepsová - kniha Historie Dolní Lukavice do roku 1945

Křest knihy „Historie Dolní Lukavice do roku 1945“

křestV úterý 17.11.2009 v 15:00h se uskutečnil slavnostní křest knihy Evy Klepsové v Haydnově domě na návsi v Dolní Lukavici. Kniha, která je již od středy 18.11. k zakoupení na Obecním úřadě v Dolní Lukavici, v knihkupectví v Přešticích a v knihkupectví Chmela na Americké třídě v Plzni, pojednává nejen o obecné historii, ale soustředí se také na památky v obci. Popisuje dnes již neexistující budovy a život v dávných dobách v Dolní Lukavici a jejím blízkém okolí, židovskou komunitu, spolky. Přečtete si zde i několik povídek a pověstí s Lukavicí spjatých, na své si přijdou i milovníci hudby, jedna z kapitol je věnována právě hudební minulosti. Křest slavnostně zahájil a celým pořadem provázel Mgr. Jiří Hlobil ve středověkém kostýmu (pozn:je členem souboru středověkých písní Gutta), který následně předal slovo starostovi obce Dolní Lukavice. Odpoledne se neslo v uvolněné atmosféře, v průběhu pořadu jsme se ocitli v minulé době a to jak historickými kostými, tak středověkou hudbou. Sama autorka se během jedné písně proměnila v hraběnku a přišla v krásném historické kostýmu. Pořad byl proložen čtením z knihy, hudbou souboru středověkých písní Gutta a rozhovory s autorkou a starostou obce. Kniha měla hned tři kmotry: pan starosta obce Dolní Lukavice Vítězslav Opálko, grafik knihy pan Michal Böhm a paní Věra Kokošková, bývalá ředitelka Kulturního zařízení Přeštice. Večer byl ukončen autogramiádou, kde autorka nejen podepisovala knihy, ale také rozdávala pamětní listy.
obálka knihy Historie Dolní Lukavice

Co jste o  Schönbornech nevěděli … aneb co se do knihy Historie Dolní Lukavice do roku 1945 nevešlo

užitečné odkazy: Historické postřehy Evy Klepsové

Odkazy na kraj